Ana Sayfa / Canon Destek / Canon Yazıcımda Hangi Mürekkebi Tercih Etmeliyim inkjet – Photoink – Ocp – Goprint – Cescesor – inktec -Sanzio


Canon Yazıcımda Hangi Mürekkebi Tercih Etmeliyim inkjet – Photoink – Ocp – Goprint – Cescesor – inktec -Sanzio

Merhabalar,

Uzun süredir bu mürekkep kıyaslamalarını yaptım ve denemediğim kullanmadığım mürekkep kalmadı. Hem fiyat olarak hemde kalite olarak her mürekkebin biribirinden değişken olduğunu söylemek gerekirse ve mürekkeplerle olan deneyimimi paylaşmak istedim.  Kesinlikle ama kesinlikle firmalar ile kesinlikle bağlantım olmadan yazacağımdan emin olabilirsiniz.

inkjet mürekkepleri

inkjet markasının bir çok mürekkep çeşidi bulunmaktadır. 100ml 4 renk mürekkebi 19 tl ye satılan mürekkebi elbette üniversal olduğu için 2 kartuşlu yazıcılarda kullanılır. 4 – 5 – 6 kartuşlular için ayrı mürekkepleri buunmaktadır 40 50 tl ye satılan mürekkepleri kalitelidir %100 tavsiyemdir.

inktec mürekkepleri

ilk bu işe başladığımda ilk kullandığım mürekkeptir. çok sağlam ve kaliteli bir mürekkep olan inktec bir çok frmanında farklı isimler altında satılmaktadır. Lakin firma mürkekebi pahalıya satması nedeni ile pek satılamamakta ve halen eski model yazıcı mürekkepleri bulunmaktadır. Yeni yazıcılar için mürekkep üretilmemektedir ithalatçısı olan karya tekstil de artık deposunda tükenen mürekkepler yerine mürekkep getirmemektedir.

Goprint Mürekkepleri

Kesinlikle hiç bir şekilde tavsiye etmeyeceğim bir mürekkeptir. inktec den sonra bana daha ucuza vereceğini vaad edip yolladıkları mürekkepleri hangi yazıcıya koyduysam 10 gün sonra yazıcıyı tüm çabalarıma rağmen çöpe attım hortumlarda ble mürekkep kurudu. ! Hatta en son lavaboya döküp aradığımda bizim kimyacılarımız çok iyidir dediğinde çok sinir olmuştum. Bayağı zarara uğrattılar.

Ocp mürekkepleri

ilk bursa kartuşun kullanımıyla tanıştığım üründe bizzat kendimiz akıcıdan aldık ve özellikle sarı renklerde tortu ve tıkamalar yaşandığı için tekrar hüsran ile karşılaştık. Bursa kartuş tan aldığımız üniversal ocp yi de 2 kartuşlu yazıcılarda satıyorduk. bir ay öncede kendilerinden kuşe mürekkebi alan müşterinin kendilerine bir çok laf ettiğini ve resimler ile bana yolladığının halen reimleri vardır yani mürekkepleri halen kötüdür. !

 

Photoink mürekkepleri

Photoink bursa kartuş iştirakı olarak bir çok firmada test edildi ve uygun fiyatı ile kalitesi ile bir çok kişinin göz bebeği konumuna geldi. Kötüleyenlerde oldu yazıcının dilinden anlamayanlarda fakat kalite ve fiyat bakımından photoink süperdir. Lakin benimde gördüğüm kadarı ile photoink adı ile farklı marka mürekkep satılmaktadır. Satıcılarınızı iyi seçmeniz gerekmektedir ucuz satılıyor diyip farklı yerlerden almayınız. Dikkatli olun. Renk sapması olduğu söylenen mürekkep içinde kesinlikle yazıcı ayarlarını yaptığınızda en kaliteli sonucu alabilirsiniz.

Cescesor Mürekkepleri

Bir kaç çeşidi olan mürekkep markasının kesinlikle satıcılarının tecrübesizliğinden en çok tıkanan makineler cescesordur. Satıcısının doğru mürekkebi doğru makineye tavsiye ettiğinde kaliteli baskı aldığını da gördüm. Fakat 100 makineden 5 tane diyebilirim.

Sanzio mürekkepleri 

Özellikle sarısından şüphelendiğim mürekkebin olabilecek sorunlarından hariç herhangi bir sorununu görmedim. Sadece 2 kartuşlu yazıcılarda kullanılabilir. çünkü fotoğraflarda uçuculuğu fazladır.İlginizi Çekebilir

Canon e514 Emici Dolu hatası P07 Hatası Nasıl Giderilir Ücretsiz Program

Canon e514 Emici Dolu hatası P07 Hatası Nasıl Giderilir Ücretsiz Program Canon bitmeyen kartuş sistemli …

Yorumlar

  1. kadın sitesi

    Epson L800 orjinal mürekkebinden sonra ilk denediğim L800 için hepsiburada’dan 6 renkli Sanzio mürekkebi aldım. Sarı renk biraz sıkıntı. Şöyle ki; kahverenkler biraz sıkıntı. Baskılarda sarı rengi cihazda ayarlamak zorundasınız. Özellikle yeşilimsi renkler baskın oluyor. Hele haki rengi kendi öz rengini tamamen yitiriyor. Sarımsı, yeşilimsi acayip birşey oluyor. Bu gerekçeyle Lustrenin Parlak Pro kağıdı 10×15’den 30 kağıt kalibrasyona harcadım. Kalibrasyondan sonra sonuçlar birebir harika. Henüz uçuculuğunu 1 yıldır hiç bir kağıtta yaşamadım. İlerki yıllarda ne olur zaman gösterecek; yani şu an memnunum. Gelelim goPrint’e: Allah onları bildiği gibi yapsın. Bana da aynı lafı söylediler. “Kimyacılarımız çok iyiymiş” safsatası. Yıllar önce Canon IP4700 ile birlikte goPrint mürekkepleri ve sözde en iyi fotoğraf kağıtlarını takım halinde almıştım. Orjinal mürekkepler bitti, goPrint mürekkeplerinden sonra sorunlar başladı. Yazıcı kafası artık zorla tükrüyor. Yarısı beyaz çizgili baskılar. Sonra mı ne oldu! Vallahi ne yaptıysam kafayı kurtaramadım. Sonuç: Çöp kutusundan geri dönüşü olmayan bir yolculukta. Photoink’de anlattığınız kadar değil. O, da çok hoşuma gitmedi. Belki ben profesyonelce yaklaşıyor olabilirim ama birşeylerle uğraşıyorsak, O, uğraşılarımızı kısa zamanda “bu iş de yalan oldu” demeyelim. Dilim çok yanmış, cebim de. Bundan sonra alacağım mürekkep Lustre, kağıdı da Lustre. Belki reklam oldu ama, olduysa da hak etmiştir. Cescesor ile ilgili çok metheylenmiş kağıdını yorumlamak benim için biraz erken. Duvarda asılı düğün fotoğrafım 2 yılda renkleriyle uçtu. GoPrint mürekkebiyle Rovi’nin parlak Premium 300 gr’lık kağıdını kullandığım için sebebini goPrint’e bağladım. Aynı düğün fotoğrafımı yine A4 yine Rovi Premium 300gr ile bu kez Sanzio ile baskı yaptım ve test için aynı eskisinin yerine duvara, arkası korumasız bir şekilde yapıştırdım. 1 yılı aştı, şu an henüz gözle görülür hiç bir değişim yok. Baskı yapıldığı gün gibi. Bakalım zaman ne gösterecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir