Ana Sayfa / E-ticaret / E-Ticaret Sitesi için Hangi Yazılımı Kullanmalısınız Gerçek Deneyimlerim Opencart Proticaret İdeasoft shopphp markaclick Shopplus


E-Ticaret Sitesi için Hangi Yazılımı Kullanmalısınız Gerçek Deneyimlerim Opencart Proticaret İdeasoft shopphp markaclick Shopplus

Merhaba değerli okuyucularım.

Yaklaşık 10 yıllık tecrübem ve sahip olduğum bilgi birikimi ve bunlarla yaşadığım sorunlardan bahsetmek istiyorum. inşallah bu konu sizlere rehber niteliğinde olacaktır.

E-ticaret ile para kazanmayı hedeflediiğiniz gibi sizin üzerinizden de para kazanılmaya çalışılacağını bilmeniz gerekmektedir. Bu 1. altın kuralımız aklınızdan mutlak çıkarmayınız.

E ticaret işine giriyorsanız bu süreçte nelere para harcıyacağınızı inşallah size açıklamalı anlatacağım.

PROTİCARET

ilk proticaret ile başlayalım. Proticaret denildiği üzere ücretsiz değildir. e ticaret yapıyorsanız ekstra eklentilere sürekli ihtiyaç duyacaksınız. eklentiler ateş pahası temalar dudak uçurtuyor. ilk proticaret sitemi kurdum ve işe başladım ürünleri xml ile çektirdim 200 tl verdim tema aldım 500 tl verdim. sitede scriptten dolayı sorunlar çıktı 150 300 tl arası ödedim ufak tefek sorunlara sonra iyzico entegre edeyim dedim 2 serisine geçti hadi yeni sürüm için tema eklenti al dediler nah alırım dedim çöpe gitti ve şunu söyliyim kesinlikle 3 veya 4 sipairş aldım o kadar uğraşmam hava civa oldu.

OPENCART

Opencart ücretsiz dedik açık kaynak dedik her türlü destek buluruz dedik nah bulduk  ortalık şerefsiz doludur kesinlikle bulaşmayın.. Opencart kurulum 250 tl verdim iyzico bir kaç eklenti için 200 tl  tema için 150 tl  bir yerlerde sorunlar çıkıyor dedim bir daha kurdurayım 650 tl ye tema ve eklentileri ile birlikte aldık tabi aldığım kişi sorun çıkmaz vs dedi yok bu sefer yine sorunlar bir kaç sipariş yine sitede kesilmeler falan excell ile ürün çıkarımı için 2 kişiye 120 tl ödedim yapmadılar. sitede hata var dedik adam yapmadan 200 tl ye aldı tüydü 🙂 site yine çöp oldu.

shopplus

Kesinlikle çok bilgili bir kurucusu var 350 tl ye aldım fakat ödeme veya script isteklerimi karşılayamadığı için ytine bırakmak zorunda kaldım.

ideasoft

araştırdım fakat daha uygun fiyata daha çok özellikli olan firma bulduğum için tercihim olmadı.

markaclick shopphp

Biraz pahalı eklentileri olsada karşınızda en azından adam olduğuınu biliyorsunuz. destek sistemi ticket ile çalışan bir sistem günde 1 defa cevap veriliyor.  Bunun arttırılması haricinde kesinlikle her konuda destek veren firmadır. Xml çalıştıramadım. firmada çok uğraştı kendi sunucularında çalışacağını söylediler fakat ben yorulduğum için taşıma işlemi gerçekleştirmedim. 2 ayda ortalama 90 sipairş aldım ve çok memnunum yukarda yazdığım ücretleri ve harcadığım zamanı hesaba katarsanız plus paketini aldım ayrıca 1 eklenti ve 1 tema almama rağmen gerçekten memnun kaldım

ortalama 2000 tl ödedim ama geleceğe uygun yatırım ve çöpe atılmadığından eminim.

Siz siz olun bedava ya kaçmayın sonra pişman olursunuz. fazla para verin 3 kuruşu fazla olsun ama sağlam olsun.

Saygı ve sevgilerimle.

Sizlerde deneyimlerinizi diğer kullanıcılarla paylaşmak için lütfen yoruma yazınız.İlginizi Çekebilir

Site Hızını Arttıracak Sitenizin Seo Puanını Yükseltecek Ücretsiz Çözüm Çok Basit

Resim Optimizasyonu Nedir ? Resimler bir internet sitesinde en çok dikkat çeken unsurlardır ve ziyaretçiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir