Ana Sayfa / E-ticaret / E-Ticaret te Zarar Etmemeniz İçin Gerekli Altın Kural Sanal Mağazalar Dikkat !


E-Ticaret te Zarar Etmemeniz İçin Gerekli Altın Kural Sanal Mağazalar Dikkat !

Merhaba arkadaşlar elimden geldiğince sizlere yaşadığım deneyimleri anlatmak istiyorum.

Eğer sizde sanal mağaza sahibiyseniz ve bu işe yeni girdiyseniz veya mevcut mağazanızda kazanamıyorsanız bu söyleyeceklerime dikkat edin.

  1. Kar oranınızı belirleyin. Komisyon oranlarını iyi hesaplayın.

%10 kar oranı belirleyecekseniz kendinize ekstra masrafları düşünün ve onu fiyata dahil edin. örnek verecek olursak Hepsiburada N11 Gittigidiyor gibi anal mağazalar ortalama %10 ve %15 komisyon almaktadır. yani siz 100 tl ye gelen bir malzemeyi %15 komisyon ile %10 kar ile satacaksanız bunu minimum 125 Tl ye satmanız gerekmektedir. 12.5 tl kar edersiniz. Eğer Buna kargo yu da ücretsiz yaparsanız onun desisini hesaplamanız gerekmektedir.

2. Ücretsiz Kargo yararlı mı zararlımıdır ?

örneğin 1 tl lik küçük bir ürün olduğunu düşünün kişi bundan 10 adet alacaksa kargo ücreti 4 tl den ücretsiz kargo uygularsanız 50 tl ödeyecektir. Fakat kişiye ücret alıcı ödemeli gönderirseniz 10 adette 14 tl ödeyecektir. siz kar ederken müşteri bunu düşünüp farklı yerden almayı düşünecektir. Fazla ve alımı yüksek ürünlerde 1 adet e alıcı ödemeli girilip 10 adet veya 100 adet için ücretsiz fiyatı girebilirsiniz. müşterinin karlı olacağına inandırabilirsiniz.

3.  Reklam vermek Kazandırır.

Reklam vermekten korkmayın her zaman verebilirsiniz facebook üzerinden bir sayfa oluşturup günde 4 tl niz ile müthiş kazanlar kazanabilirsiniz. günlük sigara içiyorsanız 10 tl lik sigara yerinde tütün için onuda ben mi söyliyim ki kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

4. E ticaret siteniz varsa sürekli güncel tutun.

Eğer kendi e ticaret siteniz varsa xml kullanıyorsanız KULLANMAYIN. Ürünleri kendi kelimeleriniz ile farklı isim altında satmaya kalkışın ve kopya içerik kullanmamaya özen gösterin günde 2 tane ürün girin az olsun ama sizin olsun daha çok google üzerinden gelecek kazançları düşünün.

5. Çevrenizden Faydalanın.

Yaşadığınız il deki toptancılar esnaflar ile görüşerek malzemeyi daha uygun fyata alıp satabileceğiniz ürünleri araştırın. Daha çok satış yapın.

Bol kazançlar dilerim.İlginizi Çekebilir

Site Hızını Arttıracak Sitenizin Seo Puanını Yükseltecek Ücretsiz Çözüm Çok Basit

Resim Optimizasyonu Nedir ? Resimler bir internet sitesinde en çok dikkat çeken unsurlardır ve ziyaretçiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir