Ana Sayfa / Epson Destek / Epson Ecotank Yazıcıların Tankları Nasıl Boşaltılır Mürekkep Değişimi Nasıl Yapılır?


Epson Ecotank Yazıcıların Tankları Nasıl Boşaltılır Mürekkep Değişimi Nasıl Yapılır?

Merhaba,

EPSON L3210 EcoTank yazıcı kullanıyorum. Fakat işim gereği mürekkep tanklarına başka bir sıvı doldurdum. Artık bu sistemi kullanmayacağım için Epson’ın kendi mürekkepleri ile doldurmak istiyorum ancak nereye baktıysam bu tankların içindeki mürekkepleri boşaltmak ile ilgili hiçbir şey bulamadım.

Şırınga ile çekilmiyor, yazıcının içini açıp kurcalayıp bozmak da istemiyorum. Yazdıra yazdıra bitirmeye kalksam bitmez ki tanklardaki mürekkep seviyeleri de eşit değil. Aklıma kartusdestek geldi ve danışmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Tarafımıza böyle mesajlar fazlasıyla gelmektedir. Genel bir açıklama yapmak gerekirse yazıcı içerisini kurcalamak dönüşü olmayan sorunlar yaratabilmektedir. Epson yetkili servisine danışmanız ve işçilik ücreti ödeyerek bu işlemi gerçekleştirmeniz daha uygun olacak ve yazıcınızda daha fazla zarar vermeden kullanım ömrünü arttırabilirsiniz peki neden servislere bırakmanız gerekmektedir detaylıca acıklayalım.

1-Baskı Kafası nı yakabilirsiniz..

Evet baskı kafasının da temizlenmesi gerekmektedir. Eski mürekkeplerin baskı kafasında kalması ve 2 farklı mürekkebin karışması baskı kafasını bozabilir. Elektronik bir yapıya sahip olan epson baskı kafası herhangi sıvı temasına maruz kaldığında baskı kafasını kafa kablosunu ve anakartı yakmaktadır. Böylelikle yazıcı kadar bir maaliyetle karşılaşabilirsiniz.

2-Damperleri ve Tankları delebilir kırabilirsiniz

Bir diğer temizlenmesi gereken parçalar tank damperler olabilir her ne kadar temizlenmesi gerekir dememize rağmen değiştirmenizde ayrıca fayda sağlayacaktır damperler temizlerim derken agız kısmını kıraiblir ve naylon yerlerini yırtabilirsiniz.

bu ve buna benzer bir çok sorunlar yaşamamk için yetkili servislerle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Servisimizle iletişime geçmek için Whatsapp hattımız: 0850 840 84 21


Epson kartuş değiştirme Nasıl Yapılır,

Epson yazıcı mürekkep doldurdum ama yazmıyor,

Epson L3151 mürekkep doldurma,

Epson l355 kartuş değiştirme,

Epson L3151 Kartuş değiştirme,

Epson yazıcı Mürekkep doldurma,

Epson mürekkep dolmuyor,

Epson sx110 Kartuş değiştirme,İlginizi Çekebilir

Wic Reset Full indir Key Anahtar

Wic Reset Programı Nedir ? Wic reset programı genel olarak mürekkep seviyelerini sıfırlamaya yaramaktadır. Program …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir