Ana Sayfa / Sizden Gelen Sorular / Epson L365 L655 L550 L565 L386 Model Yazıcıları Modeme Bağlama Nasıl Yapılır ?


Epson L365 L655 L550 L565 L386 Model Yazıcıları Modeme Bağlama Nasıl Yapılır ?

Epson L386 wifi özellikli yazıcı aldım fakat bilgisayarıma cd sini taktıktan sonra tüm aşamları tek tek gerçekleştirdim ve install navi kurulumnda wifi den bağlanma kısmında hata veriyor. Bilgisayarıml mı ilgili bir sorun vardır. Nasıl çözebilirim bu durumu.

Bide bu yazıcıyı modeme nasıl bağlarım. Telefon ve pc den kullanabilmek istiyorum. Ayrıca yanında bağlantı kablosu yok temin etmem gerekir mi?

 

Çözüm:

Yazıcınız wifi özellikli ise zaten yanında bir kabloya ihtiyacınız olmayacaktır.Sadece bir güç kablosu ile yazıcınızı ağ içerisine paylaştırabilirsiniz.Wi-Fi özellikleri genelde yazıcının üstünden ayarlanabilir şekildedir.

Yazıcının üzerindeki tuşlar ile Wi-Fi şifrenizi girebilir ve ağınızda gösterebilirsiniz.Ayrıca diğer dikkat edilmesi gereken nokta yazıcıya sabit ip verilmelidir.Diğer bilgisayarlar yazıcıya ulaşırken ip adresini kullanacaklar.Eğer ip adresi değişirse yazıcıya ulaşmakta sorun yaşayabilirler.

Ayrıca uzaktan yazdırma desteği de şu şekilde çalışır.Epson sitesine kayıt olursunuz.Size özel bir mail adresi veya benzeri bir adres verilecek.Siz ona dünyanın her yerinden mesaj atarak çıktı alabilmiş olacaksınız.

Mantık genel olarak bu şekilde işler.

Epson L386 için Türkçe kullanım klavuzunda ayrıntılı bilgiler verilmiş.Aşağıdaki linkten kullanım klavuzuna ulaşabilirsiniz.

Epson L386 kullanım klavuzu için tıklayın.İlginizi Çekebilir

Epson Yazıcı Şikayet Öneri ve Çözüm Bulma Servisi

Değerli takipçilerimiz. Epson bölge yetkili servisi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına bu başlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir