Ana Sayfa / Epson Destek / Epson Ped Nedir Ücreti Ne Kadardır ? Epson Emici Hatası


Epson Ped Nedir Ücreti Ne Kadardır ? Epson Emici Hatası

Epson Pad Nedir ?

Epson Pad veya emici hatası yazıcının içerisinde bulunan atık haznedir. Sadece epson yazıcılarda bulunmayıp Canon Hp yazıcılarda da bulunmaktadır. Yazıcının ilk açılması veya temizleme yapılması durumunda mürekkebin bir kısmını yazıcı içerisine akıtmaktadır. Yazıcı içerisine akıtılan mürekkep bir haznede toplanılır ve bu atık haznesidir. Evinizdeki Çöp kovası gibi düşünebilirsiniz.  Pad değişimi geldiği taktirde hiç bir şekilde yazıcı çalışmayacaktır. Yetkili Servise başvurulup değiştirilmesi önerilmektedir.

Pad Garantiye Girermi ?

Pad değişimi ücretlidir. Garantili değildir. Cep telefonlarında batarya pil nasıl garantiye girmiyorsa yazıcıda da Pad garantiye girmez. Sarf malzemedir. Cep telefonunuza nasıl kontor veya fatura yükleyip ücret ödüyorsanız pad ve mürekkeplerde garantili değil tükenmektedir. Bir çok kullanıcı bunun farkında değildir.

Pad Nasıl bir şeydir ?

 

Resimde görüldüğü üzere epson pad kirlenmiş ve alt kısmında temiz hali bulunmaktadır.

Pad Yazılımı Kullanmak Yazıcıya Nasıl Zarar Verir

Yetkili servis harici satılan ve gerçekten pad değişimi yapılmadığı taktirde yazıcınızın içerisi mürekkep dökülecektir. Elektronik devrelerin zarar görmesi durumunda makineniz garanti dışında kalacaktır. Yazıcıdan daha fazla ücret çıkacaktır. Minimum anakart ve baskı kafasına zarar verecektir.

 

Epson Pad Değişim Ücreti Fiyatı

Epson pad değişim ücreti yazıcı modelinden modeline farklılık göstermektedir. 100 tl ile – 250 Tl arasında değişmektedir.

Detaylı bilgi için; Diyarbakır Epson Yetkili Servisi : Tutak Bilişim 0850 840 8421 arayabilirsiniz. Kargo ile gönderip değişim yapabilirsiniz.

 İlginizi Çekebilir

Canon Mürekkep Epson Yazıcıda Kullanılabilir mi ?

Merhaba değerli takipçilerim sizzlerin ypun soruları altındayım ve bu tür konulara yönlendirildikçe detaylı olarak açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir