Ana Sayfa / Epson Destek / Epson Yazıcı Garantisi ve Kartuş Garantisi Ne Kadar Sürer ?


Epson Yazıcı Garantisi ve Kartuş Garantisi Ne Kadar Sürer ?

Merhabalar arkadaşlar,

Türkiyede satılan tüm elektronik ürünlerin 2 yıl garantisi vardır. Sarf Malzeme hariçtir. Sarf malzemeler; Kartuş, toner, Şerit , drum, baskı kafası vs vs. Epsonun diğer yazıcılardan ayıran özelliği ise baskı kafasının dahi garantili olmasıdır. Canon, Hp , samsung, Brother hiç bir firma toner ve kartuşuna garanti vermez iken Epson vermektedir.

Epson ayrıca workforce serisi yazıcılar olmak üzere Labelworks etiket yazıcılarını da bazı süreler de garantisini 3 yıl yapabilmektedir.

http://www.epson.com.tr/support#coverplus_registration Bu siteden kaydınızı yapıp yükseltebilirsiniz.

Epson garantisini nasıl sorgulatabiliriz gibi sorular gelmektedir. Önemli olan yazıcı içerisinde bulunan garanti belgesi değildir çünkü hiç bir firma doldurmamaktadır. Önemli olan faturanızdır ! Yazıcınızı aldıktan sonra yazıcı faturanızı çöpe atmayın garantiden istenilmektedir. Hatta eğer baskı kafasında sorun var ise orjinal mürekkep kullandığınızı garanti etmek adına aldığınız mürekkep ve tonerin dahi faturasını tutun.

Bunların haricinde Epson yetkiili servislerinde yazıcıların türkiye ye giriş tarihleri görünebilmektedir. Fakat elinizde olmayan fatura harici yetkili servis insiyatifindedir.  Yazıcı alırken mutlaka faturanızı istemeyi unutmayın.

 

Saygılarımlaİlginizi Çekebilir

Canon Mürekkep Epson Yazıcıda Kullanılabilir mi ?

Merhaba değerli takipçilerim sizzlerin ypun soruları altındayım ve bu tür konulara yönlendirildikçe detaylı olarak açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir