Ana Sayfa / Epson Destek / Epson Yazıcı Işıkları Yanıp Sönüyor Hatası Nedir Nasıl Giderilir. ? Çözüm yöntemi


Epson Yazıcı Işıkları Yanıp Sönüyor Hatası Nedir Nasıl Giderilir. ? Çözüm yöntemi

Merhabalar,

Epson marka yazıcınız varsa hata vermesi veya ışıklarının sizi çıldırtacak şekilde yanıp sönmesi kaçınılmazdır. Peki bu ışıklar neye göre yanıp sönmektedir. Nasıl düzeltilir bunu anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bu şekilde ışığı yanıp sönmeyen yazıcı bulunmamaktadır. Her yazıcıda yanıp söner bunun belli bir sorundan dolayı yanıp söndüğü söylenemez. Burda önemli olan eğer ışıklar yanıp sönüyorsa ışıklara bakmamanız gerekmektedir. Bilgisayardan tekrar bir baskı alarak vereceği hatanın neden kaynaklı olduğunu açıklama olarak vermektedir.

Bunların belli başlı olanları

Kağıt Sıkışma Hatası

Epson yazıcılarda kağıt sıkışma hatasında sürekli ışıklar yanıp sönmektedir ve epson status monitörde bakmadığınız sürece bu bilgiyi öğrenemezsiniz. Çözümü ise ya içerisinde gerçekten kağıt sıkışmıştır çıkarmanız gerekir veya içerisine bir cisim girmiştir onu çıkaracaksınız. Eğer bu yöntemler olmaz ise yazıcı içerisine mürekkep akıtmıştır servise götürüp içini temizletip veya kırılan bir parça varsa değişmesi gerekebilir.

Pad dolu Hatası

En fazla karşılaşılan sorunlardan biridir. Yine ışıklar yanıp sönmektedir. Epson status monitörden hataya bakmanız gerekmektedir. sadece pad yazmaz emici haznesi dolmuştur da yazabilir. Pad yazıcıların atık haznesidir yazıcının akıttığı fazla mürekkebin akıttığı haznedir. Bunun değişmesi gerekmektedir. internette sadece yazılım ile sıfırlayanlar oluyor bunlar tamamen size daha fazla maaliyet çıkaracaktır. Çünkü içerisindeki mürekkep haznesi dolduğundan dolayı diğer parçalara zarar verecek şekilde mürekkep akıtmaktadır. diğer parçalara zarar vermese dahi sürekli yazıcı altından döküp evinizin veya iş yerinizin batmasını sağlayabilmektedir. Servislerde değişimini sağlayınız.

Mürekkep bitti hatası

Yazıcı mürekkep düzeyini algılamadığı taktirde mürekkep bitti demektedir. Kırmızı ışığı yanıp söndüğünde kırmızı tuşa önce 5 saniye sonra 3 saniye basarsanız hata gidecektir.

Sizde aldığınız hataları burdan yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

epson yazıcı hatası document bakın,

epson yazıcı hatası kapatıp tekrar açın,

epson yazıcı ışıkları yanıp sönüyor,

epson yazıcı sorunları ve çözümleri,

epson hata kodları,

epson yazıcı resetleme,

epson l210 yazıcı yazdırmıyor,

epson l550 yazıcı hatası,İlginizi Çekebilir

Canon Mürekkep Epson Yazıcıda Kullanılabilir mi ?

Merhaba değerli takipçilerim sizzlerin ypun soruları altındayım ve bu tür konulara yönlendirildikçe detaylı olarak açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir