Ana Sayfa / Epson Destek / Epson Yazıcıda Kafa Temizleme Yaparken Kağıt Sıkıştı Hatası Vermesi Çözümü


Epson Yazıcıda Kafa Temizleme Yaparken Kağıt Sıkıştı Hatası Vermesi Çözümü

Epson Yazıcıda Kafa Temizleme Yaparken Kağıt Sıkıştı Hatası Vermesi Çözümü

Değerli takipçilerimiz, Bu gün elimize gelen epson L386 model yazıcıda şaşırarak normaal baskı yapan cihaz baskı kafası temizleme işlemi yaparken kağıt sıkıştı hatasına düşüyordu. Bu hatanın öncelikle kafa sağ tarafta iken sıkıştığı için 3 sebebi olabilirdi. Bunlardan birincisi pompa kısmı yazıcının sağında bulunuyor oraya herhangi bir sıkışma bulunmuyordu. Bu sıkışma olmayınca kontrol ettiğimde herhangi bir aksi durum kırılma bozulma yoktu. 2. olarak gözüme kafanın hareket ettiği cetvel gözüme denk geldi kirlenmişti onu temizledim. Altında kafa kayışı bulunuyordu orda da hafif kablodan ip parçaları gördüm ve onları hafif sıyırdım.

Sonuç olarak yazıcıyı açtığımda sorunsuz bir kafa temizleme işlemi oldu. şeffaf şeridi temizlerken ıslak mendil kullandım bu bilgiyi vermemdeki sebep servislerde boşuna harcanmayın. Eğer bu yazım size yardımcı olduysa yorumlarda bir teşekkür etmeyi unutmayın.

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayınız.

https://www.youtube.com/channel/UCnzxi4EW5upysaBIRnWVBhQ

Saygılarımla

Kadir TUTAK

 

Bilmeyenler için Epson Kafa temizleme Nasıl yapılır Videosuİlginizi Çekebilir

Canon Mürekkep Epson Yazıcıda Kullanılabilir mi ?

Merhaba değerli takipçilerim sizzlerin ypun soruları altındayım ve bu tür konulara yönlendirildikçe detaylı olarak açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir