Ana Sayfa / Canon Destek / Hangi Yazıcıyı almalıyım ? inkjet mi Lazer mi Nokter Vuruşlu mu ?


Hangi Yazıcıyı almalıyım ? inkjet mi Lazer mi Nokter Vuruşlu mu ?

Merhabalar değerli takipçilerimiz,

Yazıcılar öncelikle yaşamımızda çok önemli yer kaplamaktadır.Gelişen teknolojilerde elimiz ayağımız konumuna gelen yazıcılar artık çeşit çokluğundan dolayı seçim kararı vermekte güçlü çekmekteyiz. Eğer buya kadar okuduysanız teşekkürler ve ne iş için alacağınızı yorumda belirtirseniz biz size ona göre tavsiyede bulunabiliriz. Yazının devamında yazıcıların genel özelliklerini anlatacağım veya 0542 5308748 – 0850 840 8421 telefon numaralarından ücretsiz destek vermekteyiz.

Yazıcılar Mürekkep püskürtmeli Lazer ve Nokta vurulu olmak üzere 3 çeşide ayrılmaktadır.  Tabi bunlarda kendi aralarında Tarayıcı fotokopi fax wifi ethernet dublex baskı özellikleri ile ayrılmaktadır.  Bunları detaylı olarak farklı başlıklar altında anlatacağım. Yanlız bilmeniz gereken şu ki lütfen yazıcı alırken bir profesyonel bu işten anlayan kişilerden destek almanız yönünde büyük teknoloji mağazalarından değil çünkü aşırı başımıza gelmektedir hangisi daha çok prim bırakıyor ise onu satmaya çalışıyorlar ve sonrasında aa bu özellik yokmuş diye kendi kendinizi üzmeyin. Bu işi gerçekten bilen kişiler size tarafsız bir şekilde öneri sunabilecekmidir ?

Nokta vuruşlu yazıcı için öneriler

En basit olan Fatura yazdıracaksanız sadece nokta vuruşlu yazıcı almanız gerekmektedir Model olarak Epson LX 350 alabilirsiniz. Hem kalitelidir hem kolaylıkla teknik servisini bulabilirsiniz.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar

Renkli baskı alacaksanız kesinlikle mürekkep püskürtmeli almalısınız Lazer renkli yazıcılar dolum ve toner maaliyeti oldukça pahalıdır. Bunun içinde Canon harici besleme sistemli tanklarında yaşanan sorun ve sıkıntılarından dolayı yine ilk bu işi gerçekleştiren ve yazıcılar konusunda deneyimli Epson markasını tercih edebilirsiniz. Sadece renkli yazı fotoğraf çıkaracaksanız Epson L130 Epson L310 Modelleirni alabilirsiniz. Fotokopi özelliği olsun derseniz Epson L220 Wifi olsun isterseniz Epson L365 Fax ve wifi de olsun derseniz Epson L565 bunun siyahı fazla olsun zırt pırt bitmesin derseniz Epson L655 alacksınız 🙂 Zırt pırt derken az değil 8000 sayfa renkli baskı almış olacaksınız. Fotoğraf Baskısı alacaksanız Epson L805 yok benim A3 de fotoğraf baskısı almam lazım derseniz Epson L1800 alacaksınız. Birde unutmadan Biz kart okuyucu ile fotoğraf baskısı yapmak istiyorsanız Epson L810 birde bunun yanında Fotokopide olsun fotokopili fotoğraf baskısı alalım derseniz Epson L850 Yazıcılarını göz önünde bulunduralım.

Ha benim hızlı baskı yapmam lazım bunlar bana yavaş derseniz Epson da çözüm bitmiyor. Workforce serisi yazıcılar dakikada 30 -45 sayfa baskı yapmaktadır hemde yazıcı tarayıcı fotokopi fax wifi özelliği bulunuyor. Yazıcıda Davetiye baskılarını da basabilirsiniz. 2 kagıt alma haznesi bulunuyor hem alttan hem üstten. ve sayamadığım bir çok özelliği bulunmaktadır.

Bu epson denilen marka diğer yazıcı firmalarına sinir olmuş hepsinin kökünü kazayacağız demiş bir de üstüne lazer hızında M serisi yazıcıları var Toner dolumuymuş maaliyetiymiş muadil toner ithal toner orjinal toner uğraşmak istemiyorsanız kesinlikle Epson M100 veya Epson M200 model yazıcıyı almanız gerekmektedir. Dakikada tam 40 sayfa baskı hızına sahip ve kesinlikle minumum 15 bin 20 bin baskı alabilirsiniz.

Epson yazıcıların tüm malzemelerini ve yazıcılarını en uygun fiyata tutakbilisim.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Kendi tecrübem aras kargo diyarbakır bağlar şubesi ayda 3 4  defa samsung tonerini doluma getiriyordu ve ondan sonra aylık yeni toner alıyordu. Bu adamlar bu dertten kurtulması için öneride bulundum ve M200 modelini verdikte sonra dolumları 3 ayda 1 olmaya başladı ve 1 dolum fiyatına 🙂  Ha biz dolumdan daha çok kazanıyorduk belki ama mutlu bir müşteriye sahip olduk 🙂 kargo konusunda ne işim olursa olsun kesinlikle beni kırmadıkları ve elinden geleni yaptıkları içinde kendilerine teşekkür ediyorum.

Lazer yazıcılara gelecek olursak

Eğer Epson M100 M200 modeli ile tanışmadan diğer yazıcılara yönelmemeniz gerekmektedir. Epson Lazer teknolojisinde de Al M200 modeli mevcut fakat şu ana kadar satma ihtiyacını bile hissetmedim.

Saygılarımla

Kadir TUTAKİlginizi Çekebilir

Epson L3256 Renkli Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Wifi Driver indir

Epson L3256 Renkli Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Wifi Driver indir Epson Ecotank L3256 Modeli ile Kartuş …

4 Yorumlar

 1. kadın sitesi

  Ben günlük ortalama 20 sayfa renkli çıktı alabileceğim bir yazıcı arıyorum. Bu yazıcıyı evde buton rozetlerin kağıdını basmak için kullanacağım. Ayrıca fotoğraf kağıdına da baskı yaparsa iyi olur. Bütçem en fazla 800 tl. Püskürtmeli mi, yoksa lazer mi olsa daha iyi? Siz direkt makine söylerseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

 2. kadın sitesi

  merhaba
  sınıf annesi olarak sınıfımıza yazıcı araştırma görevi bana düştü… 25 kişilik bir sınıfta kullanılmak üzere maliyeti düşük kullanımı güzel yaz tatillerinde kurumayacak bir yazıcı tavsiyesinde bulunur musunuz acaba

 3. kadın sitesi

  ben haftada renkli-siyah beyaz yaklaşık 200 sayfa baskı alıyorum. ayda 1000 sayfayı buluyor yani. bu mürekkep püskürtmelilerden gerçekten bu kadar baskı alınabiliyor mu? derslerimiz hep slayttan o yüzden ders çıktısı alacağım yani. fotograf flan değil. nasıl bir yazıcı önerirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir