Ana Sayfa / E-ticaret / iyzico payu ipara benzeri e ticaret Pos Kullananlar Dikkat Edin Çalıntı Kredi Kartı Kullanılıyor..


iyzico payu ipara benzeri e ticaret Pos Kullananlar Dikkat Edin Çalıntı Kredi Kartı Kullanılıyor..

Merhaba arkadaşlar e ticaret siteniz varsa başımdan geçen bir olayda sizleride bilgilendirmek istiyorum. Eğer opencart Proticaret ideasoft vb script kullanıyorsanız ve post cihazına ihtiyacınız varsa bizim gibi iyzico ya başvurabilirsiniz. Biz iyzico kullanmaktayız lakin panelde 3d secure işlemni aktif etmeyi unutmuşuz. Olay şöyle geliştiki bir sipariş geldi 1500 tl değerinde yazıcı 2 siparişte aynı kişi fotoğraf kağıdı almış fakat o yazıcı fotoğraf kağıdına baskı yapmadığını farkettim ve müşteriyi aradığımda telefon kullanılmamaktadır denilmektedir. müşteri yanlış sipariş vermiştir yardımcı olayım derdindeyim tabiki.. Akabinde müşteriye mail attım telefonunuz yanlış diye istediğiniz ürünler bir birinden uyumsuzdur gibisinden müşteri maile dönüş yaptı ve sorun değil ürünü yollayın. Ben zaten fazla kaliteli istemiyorum dedi. bende umursamadım sonuçta aldığı kagıt 30 tl dener olmazsa çöpe atar vs. ürünü aldım ve yolladım müşteri bir kaç mail atmaya devam etti ürün çıktımı kargo kodu nedir diye bende maile cevap yazıyorum bilgisayardan ama ona gitmiyormuş mail adresi de mail ru almış ama cep telefonundan gidiyordu maili ertesi gün attım o anda jeton düştü bu adamın ödemesini bi kontrol edeyim diye 3d kullanmadan bir kaç kez hatalı girerek almış ve o sırada telefonum çaldı verilen adreste şahıs bulunamadı başkaları var ve kimse tanımıyor telefonu da yanlış napalım dedi ve bende şahıa söyleyeceğimi şubeye gelirse mutlaka kimlik kontrolu yapılmasını istedim. Tamam dedi tekrar mail attım ve kişiye kimlik fotokopisini isim soyisim gözükecek şekilde yollarmısın dedim evet dedi ve nereye falan diyip geveledi dolandırıcı oldğu kesinleşince kendi şubemden kargoyu geri çektirdim. sonrasında adamdan cevap da gelmedi zaten ipp numarasına baktım sitedeki proksi girişi yapmış .

Bu tür durumda hem ürün hemde ücreti de müşteri bilgisi dışında çekim olduğu için geri çekebiliyorlar. ben bi kargo ücreti ile yırttım tüm e ticaret yapanlara tavsiyem 3d yi mutlak ama mutlak kullandırtın..

 İlginizi Çekebilir

Site Hızını Arttıracak Sitenizin Seo Puanını Yükseltecek Ücretsiz Çözüm Çok Basit

Resim Optimizasyonu Nedir ? Resimler bir internet sitesinde en çok dikkat çeken unsurlardır ve ziyaretçiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir