Ana Sayfa / E-ticaret / n11.com puan kazanma yolları Puan Yükseltme Mağazalar için Pratik çözümler


n11.com puan kazanma yolları Puan Yükseltme Mağazalar için Pratik çözümler

Merhabalar,

Mağazaların sanırım en zorlayıcı yönü puan kazanmak ve müşteriye yorum yaptırmak. Bunun akabinde puan düşüklüğü… Eğer sizlerde puan düşüklüğünden yana sıkıntı yaşıyorsanız bu durumu bende yaşıyorum. 🙂

N11 de mağaza sahibi iseniz puan nelere bağlıdır çözümlerinide yanına yazıyorum.

1- Ürünü iptal etmek  Mağaza eğer satışı iptal ederse puan kaybedersiniz. Bunun en güzel çözümü müşteriyi arayıp biraz alttan üstten girerek ürünü iptal etmesini sağlamak. örneğin müşteriye ürünün kalmadığını sizi bekletmek yerine başka mağazadan alabileceğini veya daha uygun fiyata satılan yerleri tavsiye etmek gibi…

2- Mağaza yorumları Mağazanıza yorum yaptırmak istiyorsanız ya teslim edilen müşterileri tek tek arayıp memnuniyetini sormak konuşmadan sonra yorum yaparmasınız ifadesini kullanmak. 2. yöntem bir kartvizit bastırıp üzerine alışveriş için teşekkürler olumsuzluklar için lütfen iletişime geçin tel numarası sonrasında lütfen 5 yıldız ve olumlu yorum yapmayın yazısını yazmayı unutmayın.

3- Ürünü geç kargolama Ürünü geç kargolamanız da puanı düşürmektedir. Kargocu gelmedi erken geldi geç gitti stok bitti tükendi gelde ürün tedariği ile uğraş derdi yerine. Teslimat sürelerini 3 gün yapın siparişlerde pek bi azalma artma olmayacaktır. işiniz sağlam olacaktır. 

4- ürün soru cevapları size sorulan soruları en kısa sürede cevaplayın 1 gün gecikmesi bile puandan kısmaktadır. Telefonunuza mağaza uygulamasını yükleyerek kısa sürede cevaplayabilirsiniz.

Bonus fırlamalık olarak yeni hesap acıp kendi kendinize sorular sorun 😉

Aklınıza takılan soruları sorun bilgilerinizi yorum olarak paylaşın herkes faydalansın.İlginizi Çekebilir

Site Hızını Arttıracak Sitenizin Seo Puanını Yükseltecek Ücretsiz Çözüm Çok Basit

Resim Optimizasyonu Nedir ? Resimler bir internet sitesinde en çok dikkat çeken unsurlardır ve ziyaretçiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir