Ana Sayfa / E-ticaret / Opencar Mail Sistemi Çalışmama Sorunu Çözüm Yöntemi


Opencar Mail Sistemi Çalışmama Sorunu Çözüm Yöntemi

Merhabalar arkadaşlar,

Sitenizde mail gelmeme sorunu varsa bu sorunu yaşadım ve denemediğim yöntem kalmadı. Tabi öncelikli olarak bu anlatacaklarımı deneyin sonrasında diğer yöntemlere geçin. Ayrıca çok araştırmam sonucu hep sunucu kaynaklı sorunlar var diye söyleniliyor fakat öncelikle outlook da mailini kurun sağlam mal alma yollama yapabiliyorsanız sunucuda sorun yoktur. Boşuna hostçuyu rahatsız etmeyin !

1 haftadır bu sorunu yaşıyordum tabiki acemi olduğum için bilenlere danıştım fakat bir çok kişi bilmiyordu. Bilenler de 3 site için tanesini 50 tl karşılığı dosyalar bozuk diye beni geçiştirdi ayrıca mail gelip gitmeme sorunu vardı. Sorun çözümü oldukça basit miş denediğim sürüm 2.0.1.1

öncelikle sistem> yöneticiler> api girip otomotik kullanıcı oluşturuyorsunuz.

Daha sonra sistem> ayarlar> düzenle >seçenek >API Kullanıcısı herhangi bir kullanıcıyı seçiyorsunuz. Artık mailler de gelmeye başlıyor ayrıca 🙂

bana çıkarılan masraf

Kadir Bey merhaba,

3 sitenin sorunları da incelenmiştir. İlgili bilgiler başlıklar halinde aşağıdadır:

  1. Mail Problemleri:

Her 3 sitede de kurulum sonrası yapılması ve düzeltilmesi gereken opencart BUG hataları düzeltilmemiş ve Türkiye de kullandığımız server yapısına uygun kodlar revize edilmiştir. Site başı teknik destek bedeli 50 TLdır. Operasyon süresi site başı 3-4 saattir.

  1. Opencart2 Admin düzenleme Problemi:

Bu problem çok ciddidir. Paylaşımlı hostingten kaynaklı olabileceği gibi 7 temel sebep kaynaklı olabilir. Temiz kurulum ve sunucu optimizasyonu gerktirmektedir. Site başı çalışma bedeli 150TL dır, operasyon süresi site başı 1 gündür.

Günümüzde klon kurulum, yetersiz teknik bilgi ve kolaya kaçma gibi sebepler yüksek onarım maliyetine sebebiyet vermektedir. Size naçizane tavsiyem ucuz işçilik gördüğünüzde üzerine düşünmeniz ve referans istemeniz ve bu referanslarla iletişime geçmenizdir.

Saygılarımla.

Şaka gibi 😀 bu kadar basitmiş.İlginizi Çekebilir

Site Hızını Arttıracak Sitenizin Seo Puanını Yükseltecek Ücretsiz Çözüm Çok Basit

Resim Optimizasyonu Nedir ? Resimler bir internet sitesinde en çok dikkat çeken unsurlardır ve ziyaretçiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir