Ana Sayfa / E-ticaret / Site Hızını Arttıracak Sitenizin Seo Puanını Yükseltecek Ücretsiz Çözüm Çok Basit


Site Hızını Arttıracak Sitenizin Seo Puanını Yükseltecek Ücretsiz Çözüm Çok Basit

Resim Optimizasyonu Nedir ?

Resimler bir internet sitesinde en çok dikkat çeken unsurlardır ve ziyaretçiyi adeta metine bağlar, sitede daha fazla kalmasını sağlar. Sitemizde konumuzla ilgili dikkat çekici resimler kullanmak, sitemizin görüntüsü ve ziyaretçinin deneyimi için iyi olacaktır. Resimler konusunda ilgi çekici resim kullanmak kadar önemli olan bir diğer unsur ise seo resim optimizasyonu konusudur. Resimlerimizi ne kadar SEO’ya uyumlu optimize edersek görsel arama sonuçlarında o kadar yüksekte yer alırız, sadece görsel aramalarında değil, normal aramalarda da yüksek sonuçlarda yer alabiliriz. Bu makalemde ‘WordPress Resim Optimizasyonu‘ konusunu ele alacağım, en çok kullanılan sistemlerden biri olduğu için WordPress’i seçtim. Yinede bu yöntemler çoğu altyapıda geçerli yöntemlerdir.

Merhaba arkadaşlar; google page speed de %30 olan sitemi %74 nasıl yaptığımı anlatayim hemde ücretsiz   Öncelikle bende bayagi arastirararak girdim belki de herkesin bildiği bir yöntemdir.
Öncelikle sitemde ki fotoğraf alanlarına göre resimleri boyutlandirdim. Bu işlemi fotosizer programında yaptım ürünler 500 X500 gibi duzenledim resimler orjinal olarak boyutlandirildi ve ücretsiz oldu. Kampanyaları da dahil hepsini duzelttim.

Sonra tinypng sitesine resimleri 20 ser 20 ser ekledim yüklediği resimleri Bilgisayardaki klasorden silip inen winrar dosyalarını tekrardan çıkarıp ftp ye klasörlerine attım bu işlemi her resim klasörüne ayrı ayrı yaptım ve resimleri karistirma dim.
Sadece resim optimizasyönü ile bu kadar fark oldu.
İnşallah işinize yarar.
Bu işlem için resim adetine 1 tl isteniyor bilginiz olsun.
Yeni şeyler öğrendikce inşallah paylaşacağım.

Kadir TUTAK

fotoğrafı optimize etmek ne demek,

online resim optimizasyonu,

site hızlandırma eklentisi,

site hızlandırma teknikleri,

wordpress hızlandırma 2017,

php site hızlandırma,

wordpress site hızlandırma,

wordpress hızlandırma eklentisi,

seo standartları,

web sitesi fotoğraf boyutları,İlginizi Çekebilir

Hepsi Burada Mağazama Nasıl Ürün Yüklerim?

Hepsi Burada üzerinden nasıl ürün yükleyebileceğiniz konusunda bilgi amaçlı paylaşım yapılmıştır. Ürün yüklerken ürün barkoduna dikkat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir