Ana Sayfa / Brother Destek / Tarayıcı Çalışmıyor Hatası Çözümü


Tarayıcı Çalışmıyor Hatası Çözümü

Tarayıcı Çalışmıyor Çözümü

Windows güncelledikten sonra veya tarayıcı frimware güncellemelerinde bazen bilgisayarlar tarayıcıları hataya düşmüş veya görünümde kaybolmuş olarak gözükebilir. Her bilgisayar ve tarayıcılar farklı olduğu için bir kaç sorunu ancak karşılaştığımca başlığı önemli ölçüde yazmaya devam edeceğim. Tarayıcı hakkında sorun veya sorularınız varsa bize sorun kısmından veya yorum olarak yazınız.

Tarayıcı Hatası Çözüm

Tarayıcınız çalışmıyor ve belirli bir hata veriyorsa öncelikle sorun çözümü için başka bir bilgisayara tanıtım yapınız. Farklı bir bilgisayarda çalışıyor ise sorun bilgisayarınız ile alakalıdır. Aynı şekilde eğer bilgisayar tanımama ve taramama işlemi yapıyorsa tarayıcınızda sorun buşunmaktadır.

Arıza tesbit işlemini tamamladıktan sonra bu hataların olasılıklarını inceleyelim.

Tarayıcı Sürücülerini Güncelleme

Üreticinin web sitesine gidin ve mevcut en yeni tarayıcı sürücülerini indirin. Tarayıcınız için kesin sürücüleri indirdiğinizden emin olun. Tarayıcınızın ön kısmında veya kutusunda bulunan model numarasını arayabilirsiniz.

Not: Yeni bir sürücünün çalışmadığı birkaç durum vardır. Bu durumda, sürücünün eski bir sürümünü indirin ve aşağıda anlatılanla aynı yöntemi kullanarak yükleyin.

  1. Diyalog kutusunda Çalıştır Tipi ” devmgmt.msc ” uygulamasını başlatmak için Windows + R tuşlarına basın ve Enter tuşuna basın. Bu, bilgisayarınızın cihaz yöneticisini başlatacaktır.
  2. “Alt menüyü açmak, tüm donanım gezinin Görüntüleme aygıtları sağ tarayıcı donanım tıklayıp” seçmek “ Güncelleme sürücüsü ”.

Not: Tarayıcınız yazıcınızla birlikte verilmişse, aşağıda açıklanan yöntemle yazıcınızın sürücülerini güncellemelisiniz. Bu durumda, ‘Yazdırma Kuyrukları’ kategorisine bakmalısınız.

  1. Şimdi Windows, sürücünüzü hangi yoldan güncellemek istediğinizi soran bir diyalog kutusu açacaktır. İkinci seçeneği ( Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat ) seçin ve devam edin.

Göründüğünde gözat düğmesini kullanarak indirdiğiniz sürücü dosyasını seçin ve buna göre güncelleyin.

  1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Uyumluluk Kontrolü

Her tarayıcı / yazıcı işletim sisteminin belirli bir sürümünü hedef alacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, bir tarayıcı satın aldıktan sonra donanımları kendiliğinden yükselmez; bilgisayarınızdaki işletim sisteminde önemli güncellemeler alabilirsiniz. Windows 7 ve Windows 10’da durum böyle.

Bazı tarayıcıların Windows’un daha yeni sürümüyle (Windows 10) uyumlu olmadığı ve ayrıca bir destek yoktu (örneğin PIXMA MX310 ). Üreticinin web sitesine gidin ve bilgisayarınızda çalıştırdığınız işletim sisteminin sürümü ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

Tam Güç Döngüsü Yapma

Bir çok kullanıcı için çalışan bir diğer geçici çözüm, bilgisayarınızı ve tarayıcı yardımcı programını güç çevirmektir. Güç çevrimi, bir cihazı tamamen kapatıp tekrar açma eylemidir. Güç çevriminde nedenler, bir elektronik cihazın konfigürasyon parametrelerini yeniden başlatmasını sağlamak veya yanıt vermeyen bir durum veya modülden kurtarmaktır. Ayrıca, cihazı tamamen kapattığınızda kaybolduğu için tüm ağ yapılandırmalarını sıfırlamak için kullanılır.

Sonra tarayıcınızı ve bilgisayarı kapatmadan , ana güç kablosunu çıkarmak ve onları bir boşta kalmasına izin birkaç dakika (~ 10). Gerekli sürenin sonunda kabloları takın, iki cihazı da açın ve bağlamayı deneyin.İlginizi Çekebilir

Epson L3256 Renkli Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Wifi Driver indir

Epson L3256 Renkli Yazıcı Tarayıcı Fotokopi Wifi Driver indir Epson Ecotank L3256 Modeli ile Kartuş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir